piektdiena, 2015. gada 27. marts

Formalitāšu un dokumentu kārtošana Latvijā

Viss nemaz nav tik skaisti un rožaini pēc atgriešanās mājas. Ir diezgan daudz formalitāšu, kas jānokārto attiecībā pret universitāti. Vispirms universitātes ārlietu departamentā jāiesniedz dokuments, kas apliecina, ka patiešām šos trīs ar pusi mēnešus biju Somijā. Tad bez šī dokumenta ir vajadzīgs aizpildīt divas atskaites. Būtiskākie dati par to, cik ECTS ir plānots iegūt, kāds ir pavadītais laika periods, kāds ir bijis Eiropas finansējums, utt.
Fakultātē nepieciešams iesniegt learning agreement un to labojumu dokumentu, protams, ja tādi ir bijuši. Manā gadījumā, kad aizbraucu uz Jivaskilu, tur nebija pieejami trīs kursi, kurus pirms tam biju izvēlējies, tāpēc nācās izdarīt izmaiņas šajā dokumentā. Tomēr viss būtiskākais dokuments ir transcript of records, jeb sekmju izraksts. Uz šī dokumenta pamata universitāte lemj, kurus kursus pielīdzināt. Varu pateikt, ka dažiem studentiem šī dokumenta iegūšana var sagādāt diezgan pamatīgas galvas sāpes. Cik ir dzirdēts, tad lielākoties aizkavēšanās notiek no dienvidu valstīm, piemēram, Spānija, Portugāle, Itālija. Daži no šo valstu studentiem sekmju izrakstu iegūst !!pusgadu!! pēc atgriešanās mājās.  Man personīgi somi solīja, ka sekmju izrakstu saņemšu janvāra vidū, taču realitātē bija mazliet citādāk. Savu oficiālo sekmju izrakstu saņēmu februāra sākumā. Uzreiz, kad to ieguvu, kopijas bija jāiesniedz universitātes ārlietu departamentā un fakultātē. Citiem varbūt šķitīs, ka jāatceras ļoti daudz dokumentu un vai vispār tos visus var sakārtot. Teikšu godīgi, ļoti palīdzēja ārlietu departamenta vadītāja Natālija Ivanova, kura vienmēr atgādināja kādi dokumenti ir nepieciešami, kā arī pastāstīja, kas kuram jāiesniedz.
Tomēr arī ar to viss vēl nebūt nav beidzies, bez oficiālā sekmju izraksta kopijas ir jāuzraksta iesniegumus studiju programmas vadītājam, lai tas izskata un izvērtē, kurus kursus pielīdzināt. Par laimi man, visi kursi, kurus apguvu Somijā tika pielīdzināti. Lai gan man nācās vēl papildus paņemt vienu priekšmetu Latvijā, jo pārrēķinot ECTS (Eiropas kredītpunktus) uz Latvijas kredītpunktiem B daļā (izvēles daļā) radās iztrūkums. Cik kopumā dzirdēts no citiem studentiem, tad problēmas ar ārzemēs apgūto kursu pielīdzināšanu nav. Taču tas atkarīgs no fakultātes, kā arī no brauciena ilguma. Vienīgi žēl, ka pēc kursu pielīdzināšanas nekur sistēmā neparādās iegūtā atzīme. Tikai un vienīgi iegūtos kredītpunktu skaits. Lai gan atzīme nekur neuzrādās, es mācījos priekš sevis un visos kursos centos iegūt pēc iespējas labāku vērtējumu. Četros no sešiem kursiem saņēmu atzīmi – 4, divos - 3. Spriediet paši, vai tas ir labi, vai slikti. (Ar Somijas vērtēšanas sistēmu var iepazīties manos iepriekšējos ierakstos)
Brīdī, kad visi dokumenti bija iesniegti un visi lēmumi saņemti, mani pārņēma patīkams miers, jo tomēr par visu neliels satraukums pastāvēja. Viss ir labs, kas labi beidzas! Ceru, ka laiks Somijā un tur iegūtā pieredze arī noderēs citiem. Galvenais ir spert pirmos pretim studijām ārzemēs un nebaidīties! Ja kādam ir vēlme uzzināt vēl vairāk par Erasmus, droši varat man rakstīt, zvanīt, jautāt. Vienmēr esmu atvērts atbildēt!

 Šādi universitātes sistēmā izskatās pielīdzinātie kursi 
Jūsu ceļš var aizvest uz kādu no šīm pilsētām (zīme atrodas, kāda nomaļa, Jivaskilas skvēra centrā)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru